1.feladat
13 fő munkavállaló
9 fő minimálbér 100%-a
2 fő minimálbér 160%-a
2 fő 250000Ft
nettó árbevétel 4668800 Ft
27% szociális hozzájárulás
1,5% szakképzési hozzájárulás
minimálbér 101500 Ft
Számolja ki a szeptemberi összes bérköltséget!
9x101500+2x101500x1,6+2x250000=913500+324800+500000=1738300
Szeptemberi járulékok összesen!
1738300x0,27+1738300x0,015=469341+26074,5=495415,5
Összes bér jellegű ráfordítás!
1738300+495415,5=2233715,5
Szeptemberi bérhányad
összes bérköltség(bérkiáramlás)/nettó árbevétel=1738300/4668800=0,3723
Termelékenység!
Nettó árbevételhez 1 fő a munkájával mennyit járul hozzá.
4668800/13=359138,46
Száz forint bér jellegű ráfordításra jutó nettó árbevétel!
4668800/2233715,5=2,09
2.feladat
300000 Ft bruttó bér
2 gyermek apja
családi kedvezményt ő veszi fel
nincs más jövedelme
Havi nettó munkabér?
Mennyi havi szja előleget vonnak le tőle?
szja 16%
nyugdíj 10%
egészségbiztosítás 2%
munkaerőpiaci járulék 1,5%
2 gyerek -> 2x62500=125000 havi
12x125000=1500000 Ft évente
300000x12=3600000 Ft évente
3600000-1500000=2100000
2100000 Ft az adóalap
adóalapxadókulcs=fizetendő adó
2100000x0,16=336000 – fizetendő adó
havi szinten 33600/12=28000 havi adóelőleg
300000x0,1=30000
300000x0,07=21000
300000x0,015=4500
300000-(28000+30000+21000+4500=300000-83500=216500 Ft
Nettó bér 216500 Ft