Mindig töröld az előzményekből! :D

Puska mindenkinek

Puska mindenkinek

Random számítások fogalmakkal

2016. június 15. - Guboka

Tárgyi eszközök: a vállalkozási vagyon azon elemei, amelyek közvetlenül, vagy közvetve szolgálják a vállalat működőképességét egy éven túl.

Mekkora egy vállalat piaci értéke? Amennyit a vevő hajlandó érte fizetni.

Mit értünk degresszív leírási módszeren? Azt a leírási módot, mely során a tárgyi eszközök működési idejükben gyorsított leírással írjuk le az elhasználódást.

Mi a munkakör? A vállalati feladatok egy személyre lebontott része. Ez meghatározott tudást, és képességet igényel.

Beruházás élettartama: (statikus beruházás, dinamikus beruházás); A kivitelezés és az üzemeltetési idő együtt.

Marketingmix:

  1. feladat

Időszak

Forgalom

Átlagkészlet

Forgás napokban

Forgás fordulatban

I.

34 534

16 500

43

2,09

II.

48 882

12 880

12880x90/48882=23,71

48882/12880=3,80

III.

76 450

6 950

8,18

11

IV.

36 643

8 550

21

4,29

 

43=16500/y x 90=34 534

F(s)=Forgalom/Átlagkészlet

F(n)=Átlagkészlet/Forgalomxidő(napokban)

 

 

A vizsgált időszak alatt hányzor lehet a készleteket értékesíteni?

Mi a logisztikai rendszer célkitűzése? Tevékenység folytonosságának, stabilitásának biztosítása.

Mit jelent a személyes közreműködés a társaság életében? A társaság érdekében kifejtett bármilyen tevékenységet.

Mi a termékpolitika? A termékkínálat piaci szempontok alapján történő kialakítása.

  1. feladat

 

A Ft

B Ft

B

15x10(6)

20x10(6)

Nyéves

4x10(6)

6x10(6)

Működési idő

6 év

10 év

 

A

Megtérülési idő= B/Ny=15/4=3,75

Jövedelmezőségi ráta= Ny/B=4/15=0,27

Forgási mutató=Működési idő alatt keletkezett összes nyereség/beruházás=6x4/15=1,6

B

B/Ny=20/6=3,33

Ny/B=6/20=0,3

MxNy/B=10x6/20=3

B-t válasszuk. 3-szor többet hoz.

  1. feladat

Költségtípus

2001

2002

2003

Üzemi ált. költség

100

104

112

Gyáregységi ált. költség

10

10,5

11

Vállalati ált. költség

40

42

42,4

Elkülönített költség

80

81

81,6

Termelési érték

500

550

600

(közvetett költségek)

Határozzuk meg a 01-es és 03-as évek költségváltozási tényezőit!

Termelés változása=tárgyév/előző év= 600/500= 1,2 => 20%

Ü: 112/100=1,12 => 12%

Gy: 11/10=1,1 => 10%

V: 42,2/40=1,06 => 6%

E: 81,6/80=1,02 => 2%

r(költségváltozási tényező)=deltaK/deltaQ=

12/20=0,6

10/20=0,5

6/20=0,3

2/20=0,1

Határozza meg az általános költségek 2003 évi áltlagos költségváltozási tényezőit!

Ü: 112x0,6=67,2

Gy: 11x0,5=5,5

V: 42,4x0,3=12,72 

E: 81,6x0,1=8,10

112+11+42,4+81,6=247

67,2+5,5+12,72+8,10=93,52

Fix költség 253

253+93,52=346,52  összes közvetett költség

253+247=500           vállalkozás összes költsége

346,52/500=0,69              ÖSSZES KÖLTSÉG KÖLTSÉGVÁLTOZÁSI TÉNYEZŐJE

 

  1. feladat

 

Tervezett

Tényleges

Nettó eladási forgalom

36500

37280

Készlet 01.01.

3400

3400

03.31.

3650

4120

06.30.

4150

4350

09.30.

3900

4250

12.31.

3200

3800

 

F(s)=40,514

Számolja ki a tervteljesítési viszonyszámot!(=tényleges/tervezett)

37280/36500=1,0298

Átlagkészlet= Ny/2+...+...+...+Z/2/(n-1)

Tervezett: 3400/2+3650+4150+3900+3200/2/4=3750(tervezett átlagkészlet)

Tényleges: 3400/2+4120+4350+4250+3800/2/4=4080(tényleges átlagkészlet)

Tervezett: F(s)=36500/3750=9,73

Tényleges: F(s)=37280/4080=9,14

Terv: F(n)= 3750/36500x360=36,99

Tény: F(n)=4080/37280x360=36,40

 

  1. feladat

163 Eft átlagkészlet

254 Eft forgalmat

1 hónap

F(s)=254/163=1,55

F(n)=163/254x30=19,25

 

  1. feladat
  2. május 5-én

4000 Eft

BHE(becsült hasznos élettartam) 5 év

  1. december 31 lineáris módszer, amortizáció

100/5=20             20% leírás kulcsa

Éves leírás 4000x0,2=800

havi 800/12=66,66

napi 66,66/30=2,22

7 hónap és 26 nap amortizációja

7 x 66,66=466,62

26 x 2,22=57,72

466,62+57,72=524,34

4000-524,34=3475,66

  1. feladat

Eszközök dec 31

Befektetett eszköz 10500

forgóeszköz 1000

összes eszköz 11500

saját tőke 7000

kötelezettség 4500

hosszú lej. köt. 3000

rövid lej. köt. 1000

hátrasorolt köt.

összes forrás 11500

Nettó eszközérték? A vállalat nettó eszközértéke 11500.

Mérlegfőösszeg? Ugyan ekkora.

 

  1. feladat

Eszközök

2006 EFt

2007 EFt

Források

2006 Eft

2007 Eft

Befektetett eszköz

5000

4500

Saját tőke

7000

10000

Ingatlanok

0

0

Jegyzett tőke

5000

5000

Műszaki berendezések

5000

4500

Eredménytartalék

0

2000

Forgóeszköz

13000

9500

MszE

2000

3000

Készlet

10000

8000

Kötelezettség

11000

4000

Követelések

2000

1000

Hosszú l. k.

6000

3000

Pénzeszközök

1000

500

Rövid l. k.

5000

1000

Összes eszköz

18000

14000

Összes forrás

18000

14000

 

2007ben adózott eredmény 4 m

1m osztalék

Likviditási mutatók!!!

1.Mennyire fizetőképes a vállalkozás? forgóeszköz/rövid lejáratű köt.                               9500/1000=9,5

2.forgóeszköz-készlet/rövid lej.köt.                                                                                    9500-8000/1000=1,5

3.pénzeszköz/rövid lej. köt.                                                                                                    500/1000=0,5

 

  1. feladat

Eszközök

Tárgyév

Források

Tárgyév

Befektetett eszköz

6700

Saját tőke

8500

Inmateriális javak

200

Jegyzett tőke

7500

Tárgyeszköz

5900

Tőketartalék

-

Befektetett p. eszk.

600

Eredménytartalék

200

Forgóeszköz

2700

MszE

800

Készletek

1500

Kötelezettségek

900

Követelések

500

Hosszú lej. köt.

300

ÉP

50

Rövid lej. köt.

600

Pénzeszköz

650

Összes forrás

9400

Összes eszköz

9400

 

 

 

  1. feladat

adótartozás 400

termelőgépek, berendezések 4950

késztermékek 1600

munkabértartozás 425

szellemi termékek 1500

elszámolási betétszámla 6000

késztermék ki nem fizetett ellenértéke 1300

ingatlanok 7000

áruvásárlás ki nem egyenlített ellenértéke 3450

rövid lej. kölcs. köv. 375

részvények, befektetések 1900

kötvények, lej. 20 nap múlva 125

előző évek halmozott nyeresége 1150

beruházási hitel 5000

áruk 1500

Eszköz

EFt

Forrás

Eft

Befektetett eszköz

15350

Saját tőke

16975

Inmateriális javak

1500

Jegyzett tőke

15000

Tárgyi eszköz

4950+7000

Eredménytartalék

1150

Befektetett p. eszk.

1900

MszE

825

Forgókészlet

10900

Céltartalék

0

Készlet

1600+1500

Kötelezettségek

9275

Követelés

1300+375

Hátrasorolt köt.

0

Értékpapír

125

Hosszú lej. köt.

5000

Pénzeszköz

6000

Rövid lej. köt.

400+425+3450

Aktív időbeli elh.

-

Passzív időbeli elh.

-

Összes eszköz

26250

Összes forrás

26250

 

forgóeszköz/rövid lej. köt.=2,55

forgóeszk.-készlet/rövid lej. köt.=1,82

pénzeszköz/rövid lej. köt.=1,4

 

  1. feladat

Lineáris leírás

 

BE

Leírási kulcs

ÉCS

HÉCS

KszE

Tárgyév

10

25%

(10x0,25)/2=1,25

1,25

10-1,25=8,75

1.

10

25%

2,5

3,75

8,75-2,5=6,25

2.

10

25%

2,5

6,25

6,25-2,5=3,75

3.

10

25%

2,5

8,75

3,75-2,5=1,25

4.

10

25%

1,25

10

1,25-1,25=0

 

  1. feladat

Teljesítményarányos leírás= 1 órára eső leírás

  1. 600

1 2500

2 2100

3 2300

4 600

^összesen 8100

10x10(6)/8100=1234,57

 

BE

Leírási kulcs

ÉCS

HÉCS

KszE

Tárgyév

10

1234,6

1234,6x600=740760

740760

 

1

10

1234,6

1234,6x2500=3086500

3827260

 

2

10

1234,6

1234,6x2100=2592660

 

 

3

10

1234,6

1234,6x2300=2839580

9259508

 

4

10

1234,6

1234,6x600=740760

10(kb)

 

 

  1. feladat

Degresszív leírás

(évek száma-összege)

1+2+3+4=10

1.4/10

2.3/10

3.2/10

4.1/10

 

Leírási kulcs

ÉCS

HÉCS

KszE

Tárgyév

10

40

(10x0,4)/2

2

10-2=8

01.01-06.30

10

40

2

4

-

07.01-12.31

10

30

(10x0,3)/2

5,5

4,5

01.01-06.30

10

30

1,5

7

-

07.01-12.31

10

20

(10x0,2)/2=1

8

2

01.01-06.30

10

20

1

9

-

07.01-12.31

10

10

(10x0,1)x2

9,5

0,5

01.01-06.30

10

10

0,5

10

0

 

A bejegyzés trackback címe:

https://crib.blog.hu/api/trackback/id/tr948812538

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása